تاريخچه شرکت گارمين

 تاريخچه شرکت گارمين

1400/09/12 12:56:37

گارمين شرکت اصلي گروه شرکت‌هايي است که در سال 1989 توسط گري بول، مين کارو در ايالات متحده آمريکا بنيان‌گذاري شد.

اين شرکت‌ها در زمينه ساخت و توليد دستگاه‌هاي Global Positioning System فعاليت دارند.

گارمين در سال 1989 توسط گري بورل و کااو راه اندازي شد و اولين دستگاه جي پي اس آن به نام Pronav با قيمت حدود 2500 دلار توليد شد. شرکت گارمين در سال 1995 با رشد چشمگيري مواجه شد و با توليد دستگاه‌هاي جي پي اس دستي فروشي معادل 105 ميليون دلار را کسب کرد. با گسترش بازار جي پي اس، گارمين با توليد محصولات مناسب توانست گوي سبقت را از ديگر رقباي خود مانند ماژلان (Magellan)بگيرد؛ و يکه‌تاز بازار جهان شد. گارمين با توجه به طراحي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري بينظير خود توانست در بازارهاي مختلف رشد چشمگيري نمايد و بعنوان پرفروشترين محصولات در شناخته شود. محصولات گروه گارمين به 6 بخش اصلي تقسيم‌بندي مي‌شود

جي پي اس دريايي: جزوه اولين محصولات شرکت گارمين دستگاه جي پي اس دريايي بود با توجه به گسترش صنعت دريانوردي گارمين توانست سهم خود را از اين بازار گسترش دهد؛ و در حال حاضر يکي از بزرگترين توليدکنندگان محصولات دريايي در دنيا مي‌باشد.

جي پي اس دستي: جزوه اولين محصولات پر فروش شرکت گارمين مي‌باشد که در سال 1991 براي نيروهاي نظامي آمريکا توليد گرديد و سپس با گسترش استفاده در قسمتهاي مختلف مانند نقشه‌برداري و … توليدات و مدلهاي مختلفي را توليد کردند.

جي پي اس خودرويي : در سال 1998 اولين جي پي اس خودرويي توسط شرکت گارمين جهت استفاده ناوبري براي خودروهاي شخصي رو نمايي شد. از آن سال به بعد با توليد انواع مختلف از اين گروه سعي کرده تا بهترين محصول را در اختيار کاربران قرار دهد؛ و همچنين هميشه يکي از شناخته‌ترين برندها در اين گروه مي‌باشد

جي پي اس هوايي: در سال 2003 با خريد شرکت UPS که توليدکننده پنلهاي هواپيما و محصولات هوايي بود شروع به توليد جي پي اس‌هاي هوايي براي هواپيما، هلي کوپتر و غيره نمود.

محصولات ورزشي: با توجه به گسترش استفاده از جي پي اس، گارمين مدلي از جي پي اس را طراحي کرد که بر روي مچ دست بسته شود. اين مدل علاوه بر انجام عملياتي مکاني مزاياي بسياري بخصوص براي ورزشکاران داشت. سپس با گسترش ساعات‌هاي ورزشي در ميان ورزشکاران گارمين مدلهاي ورزشي را ارائه داد که علاوه بر قابليتهاي ورزشي امکان استفاده جي پي اس را هم محيا مي‌کرد. در حال حاضر يکي از متنوع‌ترين محصولات گارمين در همين بخش مي‌باشد.