بررسی ساعت گارمین Garmin Vivosmart 5

بررسی ساعت گارمین Garmin Vivosmart 5

1401/02/19 19:40:46

Garmin Vivosmart 5-گارمین در یک زمان عجیب در جدول زمانی ردیاب تناسب اندام - و با برچسب قیمتی عجیب وارد می شود.

از آنجایی که گارمین Vivosmart 4 را در سال 2018 عرضه کرد، با افزایش ساعت‌های هوشمند، بازار ردیاب‌های تناسب اندام ممتاز تحت فشار قرار گرفته است.

گزینه‌های بودجه‌ای مانند شیائومی، آمازفیت و هوآوی اکنون در حال رشد هستند و فیت‌بیت نیز دستگاه‌هایی را در محدوده‌های قیمتی مختلف ارائه می‌کند.

برداشت سریع ما
Vivosmart 5 به دلیل حضور در اکوسیستم گارمین، جعبه های زیادی را نشان می دهد. در اینجا تعداد زیادی معیار پیشرفته وجود دارد که می‌توان به آنها اشاره کرد، و بسیار خوب است که آنها در نهایت در چیزی غیر از ساعت گارمین در دسترس هستند.

ما همچنین کاری را که گارمین با طراحی انجام داده است دوست داریم. این بسیار ساده است، قابل قبول است، اما بهبود قابل توجهی نسبت به آنچه قبلا آمده است و یکی از جذاب‌ترین تناسب اندام در بازار است.

Garmin Vivosmart 5-گارمین

طراحی بدون پیچیدگی
نقطه ورود عالی به Garmin Connect
بسته بندی شده با ویژگی های ردیابی پیشرفته
بدون جی پی اس

طراحی و ساخت
اندازه: 19.5 x 10.7 x 217mm (S/M); 9.5 × 10.7 × 255 میلی متر (L)
صفحه نمایش: 10.5 x 18.5 میلی متر
صفحه نمایش: 88 در 154 پیکسل، OLED
وزن: 24.5 گرم (S/M)؛ 26.5 گرم (لیتر)

 ردیاب‌های تناسب اندام معمولاً قطعات مد یا لوازم جانبی مد نیستند. آنها قطعات کاربردی کیت هستند که وقتی راحت و محجوب هستند بهترین حالت را دارند.

 

در مقایسه با نسخه قبلی خود، تغییرات خوشایندی نیز وجود داشته است. اکنون صفحه نمایش لمسی به طور قابل توجهی بزرگتر شده است.با یک دکمه در زیر صفحه نمایش اکنون برای کمک به بازگشت به منوها نیز در دسترس است.

تمیز و در نظر گرفته شده است، اما هنوز هم بسیار کوچک است، به این معنی که ما به احتمال زیاد هر داده ای را در Garmin Connect مرور می کنیم. در عوض، صفحه‌نمایش‌های مختلف Vivosmart 5 واقعاً برای نگاه‌های سریع بهترین هستند مثلاً برای بررسی اینکه آیا به هدف خود نزدیک شده‌اید یا خیر.

با این حال، ما باید پاسخگویی را تحسین کنیم. تند کشیدن بین منوها واقعاً سریع است، و دقت دانستن اینکه کدام متریک یا حالت فعالیت را انتخاب کرده‌ایم تقریباً همیشه بالا بود.

تغییر دیگر این است که خود ردیاب اکنون کمی انعطاف‌پذیرتر از آن چیزی است که در خط قدیمی ردیاب‌های گارمین دیده‌ایم، و اکنون می‌تواند در واقع از باند جدا شده و در بند دیگری نصب شود (گارمین هر دو ردیاب سفید را می‌فروشد. یا نوار سبز نعنایی به طور جداگانه، و همچنین مشکی که در مدل بررسی ما دیده می شود).

امکانات
مانیتورینگ اکسیژن خون پالس اکس
اطلاعیه های ایمنی
پشتیبانی از Garmin Connect
برخلاف ساعت‌های هوشمند، که معمولاً دارای برنامه‌ها، پشتیبانی از موسیقی و اگر ساعت گارمین باشد، چیزی شبیه نقشه‌برداری و ناوبری است، ردیاب‌های تناسب اندام به اصول اولیه پایبند هستند.

این در مورد Vivosmart 5 نیز صادق است. در مقایسه با نسل گذشته، تغییر زیادی در اینجا وجود ندارد.


Pulse Ox که روش خود Garmin برای trac استشاه اشباع اکسیژن خون، دوباره وجود دارد.

و با آن چیزی که ما توصیف می کنیم به عنوان سطح دقت مشابهی با هر پوشیدنی دیگری که این را با آن آزمایش می کنیم کار می کند به این معنی که اندازه گیری دقیق را در زمانی که کاملاً ساکن هستیم نشان می دهد، اما فکر می کند در هنگام حرکت در سطوح خطرناک قرار می گیریم. مچ دست ما زیاد است

ما می‌توانیم با این کار زندگی کنیم، زیرا اندازه‌گیری اشباع اکسیژن خون در طول خواب بسیار مفید است، که به هر حال بیشتر در آن هستید. با توجه به میزان خالی شدن باتری که با روشن کردن Pulse Ox به صورت 24/7 متوجه شده‌ایم، احتمالاً بهترین کار این است که آن را به ساعات شب محدود کنید.

یکی از مواردی که معرفی شده است گزینه اعلان های ایمنی است. بنابراین، اکنون، وقتی در حین فعالیت به تلفن هوشمند خود متصل می شوید، اکنون تشخیص حادثه وجود دارد. در صورت انتخاب، این می‌تواند پیام‌ها و اطلاعات مکان زنده را برای مخاطبین اضطراری ارسال کند. این یک ویژگی اساسی است، اما یکی از ویژگی هایی است که به خوبی به مبلمان اطراف ارائه شده توسط Garmin Connect اضافه می کند.


استفاده از برنامه همراه Garmin در اینجا مثل همیشه لذت بخش است. نمودارهای دقیق و اطلاعات ردیابی تاریخی وجود دارد، و Vivosmart 5 طیف گسترده ای از عناصر ردیابی شده را ارائه می دهد (که در زیر به آنها خواهیم پرداخت) که واقعاً می توانید زمان زیادی را در اینجا صرف یادگیری عادات خود کنید.

ردیابی عملکرد
پایش 24 ساعته ضربان قلب
ردیابی خواب، استرس، انرژی و فعالیت
روی کاغذ، جذاب‌ترین بخش بسته Vivosmart 5 این است که می‌توانید از معیارهای ردیابی شده گارمین استفاده کنید.

این ممکن است مکمل کاملی نباشد که توسط یک ساعت ورزشی معتبر مانند Garmin Fenix ​​7 ارائه شده است، اما در واقع یک نقطه شروع عالی است.

دور از ردیاب‌های قدیمی که نظارت ۲۴ ساعته ضربان قلب را ارائه می‌کردند و نه چیزهای دیگر، Vivosmart 5 تا حدودی قیمت خود را با ویژگی‌هایی مانند باتری بدن، سن تناسب اندام، ردیابی تنفس، ردیابی استرس، امتیاز خواب و مانیتورینگ توجیه می‌کند. البته این در راس حالت های ردیابی اختصاصی برای افرادی مانند دویدن، دوچرخه سواری، تمرینات قدرتی، پیاده روی، یوگا و موارد دیگر است.


با توجه به اینکه پایش ضربان قلب گارمین معمولاً یکی از بهترین‌ها در تجارت است، به این معنی است که این معیارها تقریباً همیشه از سطح اصلی دقت بالایی برخوردار هستند.


در آزمایش خود، ما Vivosmart 5 را در برابر بند سینه Wahoo Tickr X قرار دادیم و در طول جلسات قدرتی واقعاً افت زیادی مشاهده نکردیم. مانند همیشه در مورد مانیتورهای ضربان قلب نوری، ثبت نوسانات کمی بیشتر از بند قفسه سینه طول کشید، اما کل کالری ردیابی شده معمولاً پس از یک تمرین 40 دقیقه‌ای در فاصله نزدیکی قرار داشت.

عمر باتری
تا هفت روز (به استثنای ردیابی خواب Pulse Ox)
اغلب، مزیت انتخاب یک ردیاب که ردپای Vivosmart 5 را داشته باشد این است که می تواند عمر باتری بسیار مناسبی داشته باشد حداقل در مقایسه با یک ساعت هوشمند.

و بر روی کاغذ، هفت روز تبلیغ شده توسط گارمین با سایر ردیاب های برتر موجود در بازار مطابقت دارد. ما دریافتیم که حتی با تمرینات ردیابی فراوان، تند کشیدن در منوها و بالا بردن مچ در طول روز، این یک تخمین نسبتاً دقیق است.


همانطور که خود گارمین هشدار می دهد، اما، این عمر باتری هفت روزه بستگی به این دارد که Pulse Ox در هنگام خواب روشن نباشد. با روشن بودن این حالت، انتظار می‌رود که Vivosmart 5 هر شب حدود 15 درصد و همچنین 10 تا 15 درصد دیگر در ساعات روز از دست بدهد.