Garmin Fenix 7/Epix/Enduro 2/MARQ 2 جدید: به‌روزرسانی ویژگی‌های برنامه بتا!

09/27

به‌روزرسانی‌های بزرگ سیستم‌افزار اپل در این هفته، گارمین شروع به‌روزرسانی سه ماهه بعدی خود را آغاز کرده است. همانطور که ممکن است به خاطر داشته باشید، گارمین برای به روز رسانی ویژگی ها به طرح انتشار سه ماهه روی آورد، اما این شامل رفع اشکال نیز می شود. طبق معمول، به‌روزرسانی‌های رفع اشکال دیگر می‌توانند در صورت لزوم خارج از این برنامه اتفاق بیفتند - اما ویژگی‌های اصلی اکنون هر سه ماه یکبار منتشر می‌شوند، و در حالت ایده‌آل همه یک‌باره در تمام ساعت‌های نسل فعلی (یا رایانه‌های دوچرخه و غیره...) منتشر می‌شوند.

به عنوان بخشی از آن، گارمین برنامه بتا خود را برای هر مدل دستگاه دارد. آن برنامه بتا با اصطلاحاً «ساختمان‌های آلفا» شروع می‌شود و پس از مدتی که معمولاً ۳ تا ۵ هفته است، به «ساختمان‌های بتا» تبدیل می‌شود. ساخت‌های آلفا باید به‌صورت دستی و با استفاده از رایانه در ساعت شما بارگیری شوند، در حالی که ساخت‌های بتا به‌طور خودکار با استفاده از WiFi/Bluetooth در ساعت شما نمایش داده می‌شوند. هر دو بخشی از "برنامه بتا" هستند.

در به‌روزرسانی امروز، گارمین مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را اضافه کرده است که بسیار متنوع هستند. برخی از آنها، مانند Jetlag Advisor از سری Garmin MARQ Gen 2 که در اکتبر عرضه شد (ویژگی را در اینجا توضیح می‌دهم) آمده است، در حالی که برخی دیگر توسعه‌دهنده ویژگی‌های موجود هستند (مانند افزودن فیلد داده Stamina به ورزش‌های دوچرخه‌سواری یا اضافه کردن استراتژی های PacePro به ویجت مسابقه).
اگر می‌خواهید به برنامه بتا بپیوندید، می‌توانید این کار را در اینجا انجام دهید، یا من دستورالعمل‌هایی را در اینجا نوشته‌ام.

چه خبر:
به طور کلی، این تمایل به نوک کوه یخ است. ما معمولاً شاهد افزودن‌های بیشتری هستیم، اما اینها مواردی هستند که گارمین احساس می‌کند در این مرحله برای استفاده عمومی آماده‌تر هستند. با توجه به اینکه مواردی مانند Jetlag Advisor چند ماه است که در سری Garmin MARQ Gen 2 حضور دارند، آنها بیشتر ساخته شده اند.

اوه، و برای کسانی که در مورد Forerunner 955/Instinct 2/و غیره می‌پرسند...مطابق معمول، ساعت‌های مختلف زمان‌بندی متفاوتی برای شروع برنامه بتای سه‌ماهه خود دارند. گاهی اوقات تیم Forerunner ابتدا به آنجا می رسد، گاهی اوقات تیم Outdoor (به عنوان مثال Fenix) ابتدا به آنجا می رسد. در این مورد، برخی از این ویژگی‌ها به هیچ وجه به یک Forerunner ختم نمی‌شوند (مانند ویژگی‌های Sailing). با این حال، گارمین قبلاً متعهد شده بود که خطوط Forerunner و Venu ویژگی Jetlag را دریافت کنند، اگرچه آنها بازه زمانی دقیق یا مدل‌های دقیقی را مشخص نکرده‌اند (من FR955/Venu 2 Plus و شاید FR255 را فرض می‌کنم).

اینها برای ساعت‌های سری 7 Fenix، سری Epix (Gen 2)، Enduro 2 و MARQ (Gen 2) قابل اجرا هستند. استثناها MARQ Aviator و Tactix هستند که گارمین به نوعی دلیلش را در اینجا توضیح می دهد.

در هر صورت، در اینجا جدید بودن بخشی از Alpha Build 11.15 است (که به عنوان یادآوری باید به صورت دستی دانلود کنید):

 • فیلد داده فاصله برای شروع به فعالیت مسابقه بادبانی در صفحه تایمر رگاتا اضافه شد.

 • Jet Lag Adviser به Fenix 7، 7S، 7X و Epix Gen 2 اضافه شد.

 • اضافه شدن پشتیبانی از شکلک چند کد.

 • صفحه استراتژی PacePro به ویجت Race اضافه شد.

 • کارت روز مسابقه به گزارش صبح اضافه شد.

 • برنامه Sail Expedition اضافه شد.

 • فیلد داده Stamina را به ورزش دوچرخه اضافه کرد.

 • پشتیبانی از Connect IQ System 6 اضافه شد.

 • پشتیبانی جنسیتی نامشخص اضافه شد.

 • اضافه شدن فعالیت های Wakesports (Wakesurf، Wakeboard، Waterski، Tube).

 • امتیاز اجرای تمرین به خلاصه پس از فعالیت اضافه شد.

 • برنامه Anchor را با افزودن یک صفحه نقشه، نقطه بین لنگر و دایره ای که شعاع رانش را نشان می دهد، بهبود بخشید.


توجه داشته باشید که من فقط صفحه ویژگی‌های جدید خاص را مشخص کرده‌ام، نه همه حوزه «بهبودها/تغییرها» و نه همه رفع اشکال‌ها. همه آنها به طور کامل در اینجا ذکر شده است. تنها استثنایی که من در لیست بالا آوردم، آخرین مورد است، زیرا اساساً مجموعه ای از ویژگی ها را اضافه می کند. معنی دارد؟

نکات تصادفی:
در ابتدا، برای کسانی که با مشاور Jetlag آشنایی ندارند، خواندن بخش MARQ من در مورد آن را توصیه می کنم. خوب یا بد، من این ویژگی را در سه ماه گذشته از طریق wringer قرار داده ام. فکر می‌کنم از آن زمان تاکنون حدود 3 تا 4 سفر رفت و برگشت بین اقیانوسی انجام داده‌ام، با تغییر منطقه زمانی به بالای 12 ساعت، و همچنین سفرهای کاری کوتاه‌مدت یک روزه در حوضچه و برگشت. تیم‌های Garmin Olathe و Firstbeat هر بار که می‌بینند در حال سوار شدن به هواپیما هستم ناله می‌کنند، اما قطعاً بهتر می‌شود.
اولین چیزی که باید بدانید این است که باید سفر خود را در برنامه تلفن هوشمند Garmin Connect ایجاد کنید. جزئیات دقیق سفر، از جمله شهرهای ورود/مقصد، و همچنین تاریخ/زمان‌ها را وارد می‌کنید. اگر یک برنامه سفر چند مرحله ای دارید، آن را نیز مدیریت خواهد کرد. در اینجا یک سفر جعلی برای امروز بعدازظهر است که من ایجاد کردم:سپس، در ساعت خود، باید ویجت Jetlag را اضافه کنید (دقیقاً مانند ابزارک آب و هوا/غیره). برای من، این یک فرصت عالی برای گارمین خواهد بود تا فعالانه توصیه/پیشنهاد اضافه کردن ویجت Jetlag را به شما بدهد – در صورت شناسایی سفری که در Garmin Connect Mobile ایجاد شده است.
هنگامی که این کار را انجام دادید، شروع به دریافت آن توصیه ها خواهید کرد. اینها شامل توصیه هایی در مورد جستجو یا کاهش نور، زمان خواب، زمان ورزش و غیره است... این هم در ساعت و هم در Garmin Connect Mobile (همانطور که در بالا نشان داده شده است).

 

 


باز هم، وقتی دوباره آن را در سری MARQ آزمایش کردم، در اینجا، جزئیات بیشتری در مورد آن وجود دارد.
در مرحله بعد، به نظر می رسد که گارمین بی سر و صدا همگام سازی وضعیت HRV را از طریق Physio TrueUp در پس زمینه اضافه یا شروع کرده است. این قابل توجه است زیرا من دیشب (یا اصلاً در چند هفته گذشته) نه واحدهای Epix یا Fenix 7 خود را در رختخواب نپوشیدم، و با این حال، وضعیت کامل HRV خود را پس از به‌روزرسانی با آنها همگام‌سازی کردم (و پس از همگام سازی موفقیت آمیز). برای من روشن نیست که آیا این صراحتاً به به روز رسانی سیستم عامل نیاز دارد یا در همان زمان روشن شده است. پس از تکمیل این کار فوق العاده جالب خواهد بود. در حال حاضر، به وضوح هنوز کمی بتا است، اما برخی از قطعات از دست رفته است.

(من همچنین یک پایه Forerunner 955 و Fenix 7 را امتحان کردم که یک ماه یا بیشتر آنها را برای خواب نپوشیده بودم، با هر دو روی سیستم عامل تولید معمولی. وضعیت HRV من را نشان نمی دهد، بنابراین به نظر می رسد که به سیستم عامل جدید نیاز دارد.)
سپس گارمین Connect IQ System 6 را به این واحدها اضافه کرد. این مورد قبلاً در پاییز گذشته در اجلاس توسعه دهندگان Garmin اعلام شده بود. با این حال، هنوز به نظر نمی رسد که فروشگاه قابل مرور Connect IQ را که در آن زمان نشان داده شده بود نشان دهد. با این حال، این بدون شک زمینه را برای آن فراهم می کند. گارمین قبلاً اعلام کرده بود که امیدوار است فروشگاه قابل مرور را تا پایان سه ماهه چهارم سال 2022 (پایان دسامبر) عرضه کند. شاید الان کمی خوشبینانه باشد. با این وجود، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که شروع به آزمایش این برنامه ها در دستگاه های دنیای واقعی کنند.

در مرحله بعد، گارمین پشتیبانی از شکلک های چند کد را اضافه کرده است. این یک راه توسعه‌دهنده است که می‌گویند پشتیبانی از تنوع رنگ پوست را اضافه کرده‌اند. می‌توانید نمونه‌ای از این را در کنار هم بین Epix (به‌روزرسانی) و Forerunner 955 (هنوز اضافه نشده) با همان شکلک‌های انگشت شست مشاهده کنید. این ایموجی با پوسته تیره‌تر ارسال شده است، و این در Epix نشان داده می‌شود، اما در Forerunner 955 نه. همچنین، می‌بینید که صفحه نمایش AMOLED چقدر زیباتر است.و سپس به عنوان خط پایه، در اینجا نسخه زرد قبلی/استاندارد ارسال شده است که در هر دو نشان داده شده است: 

من فکر می کنم در بیشتر موارد، موارد باقی مانده نسبتاً خود توضیحی هستند.
در هر صورت، مطمئنم بیشتر در راه است! با آن، با تشکر از خواندن!

دانلود اپلیکشن

 
https://wa.me/09102087600