ساعت های هوشمند گارمین به ایجاد عادت ورزش طولانی مدت کمک می کند

11/04

اگرچه همه فواید فعالیت بدنی منظم را می‌دانند، طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، از هر چهار بزرگسال، یک نفر به سطوح توصیه‌شده حداقل ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط تا شدید در هفته دست نمی‌یابد. در نتیجه، جمعیت ها به طور فزاینده ای بی تحرک می شوند و عدم تحرک بدنی یکی از عوامل خطر اصلی بیماری های غیرواگیر (NCD) در سراسر جهان است.
پس چگونه از این «بحران عدم فعالیت فیزیکی» جهانی خارج شویم؟ دانشمندان و متخصصان سلامت در دانشگاه کپنهاگ معتقدند که ترکیب علم رفتاری با فناوری‌های جدید، مانند آن‌هایی که توسط Garmin طراحی و تولید شده‌اند، می‌تواند تغییرات رفتاری پایداری را ارتقا دهد که منجر به بهبود درازمدت، سلامت و رفاه خواهد شد.
تغییرات رفتار را با ساعت های متصل به Garmin و Fitrockr پیگیری کنید
در یک سری آزمایشات واقعی، یک گروه تحقیقاتی از گروه تغذیه، ورزش و ورزش (NEXS) در دانشگاه کپنهاگ، با همکاری گروه روانشناسی در دانشگاه کاتولیک میلان و گروه علوم انسانی در دانشگاه کپنهاگ دانشگاه ورونا این فرضیه را آزمایش کرد. تیمی به رهبری دکتر استفانو دی دومینیسیس، روانشناس ورزشی بالینی و مربی ذهنی در NEXS، و دکتر والنتینا کارفورا، روانشناس بالینی و اجتماعی در دانشگاه میلان، در تلاش هستند تا میزان پیام رسانی منظم در مورد اهمیت فعالیت بدنی را تعیین کنند. موثر در بهینه سازی عملکرد ذهنی و جسمی. بنابراین، نزدیک به 500 دانشجو روزانه سه نوع مختلف پیام تلفن همراه را از طریق برنامه PsyMe به مدت یک ماه دریافت کردند: پیام هایی برای تعیین اهداف در مورد چگونگی و زمان پیگیری یک هدف. پیام های آموزشی در مورد مزایای دستیابی به سطوح مشخصی از فعالیت بدنی (پیام های منافع شخصی)؛ یا ترکیبی از این دو نوع پیام. برای ردیابی رفتار واقعی خود، بسیاری از شرکت کنندگان همچنین از ردیاب فعالیت Garmin vívosmart® 5 استفاده کردند که حجم و نوع فعالیت بدنی، ضربان قلب و خواب را ثبت می کند. با استفاده از Garmin Health SDK، تیم تحقیقاتی توانست از نرم افزار Fitrockr برای نظارت بر معیارهای سلامت شرکت کنندگان استفاده کند. شرکت‌کنندگان در مطالعه توانستند داده‌های خود را از طریق تلفن هوشمند خود روی پلتفرم آپلود کنند.


آیا پیام های هدفمند می توانند ورزش بدنی را ترویج کنند؟
جای تعجب نیست که این آزمایش نشان داد که همه پیام ها به افزایش فعالیت بدنی کمک می کنند. با این حال، تجزیه و تحلیل بیشتر داده‌ها نشان داد که ترکیب پیام‌ها برای تعیین اهداف و پیام‌های مربوط به منافع شخصی، قانع‌کننده‌تر از ارسال هر نوع پیام جداگانه برای شرکت‌کنندگان با BMI بالاتر است - گروهی از افراد که ممکن است به فعالیت‌های فعال‌تری نیاز داشته باشند. شیوه زندگی. این نشان می دهد که افراد با BMI بالاتر ممکن است به اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی دستیابی به هدف فعالیت بدنی منظم و چرایی اهمیت آن نیاز داشته باشند.
علاوه بر این، اثر مثبت هنوز یک ماه پس از توقف ارسال این پیام‌ها توسط تیم تحقیقاتی قابل‌توجه بود، که نشان می‌دهد این اطلاعات می‌تواند منجر به افزایش پایدار در فعالیت بدنی شود. دکتر دی دومینیسیس می گوید: «این نتایج درس های ارزشمندی را برای ارائه توصیه های متناسب و شخصی به افراد غیرفعال در مورد فعالیت بدنی به ما ارائه می دهد. نتایج ما بار دیگر ثابت می‌کند که ما واقعاً می‌توانیم از فناوری‌های جدید برای کمک به حرکت بیشتر مردم استفاده کنیم، اما این نیاز به پشتوانه علمی قوی در روان‌شناسی و رفتار دارد. در نهایت، تغییر رفتارها، عادات، انگیزه ها و هویت است. استفاده از روانشناسی مربیگری از طریق دستبندهای متصل مانند دستبندهایی که توسط Garmin توسعه یافته و تولید شده است می تواند در ارتقاء فعالیت بدنی منظم در دراز مدت بسیار موثر باشد. »
گام بعدی برای تیم تحقیقاتی NEXS استفاده از مفاهیم یکسان برای افزایش فعالیت بدنی در گروه‌های هدف مختلف و در نهایت در گروه‌های جمعیتی گسترده‌تر از دانش‌آموزان است، و برای حل «بحران عدم فعالیت بدنی» جهانی ما یک قطعه دیگر به پازل اضافه می‌کند. »


درباره فیتروکر و گارمین هلث
Fitrockr مجموعه ای از محصولات The Digital Rebels GmbH، یک شرکت نرم افزاری مستقر در برلین است. پلت فرم جستجو و تجزیه و تحلیل آن سازمان ها را قادر می سازد تا به راحتی ساعت های هوشمند گارمین را مدیریت و همگام کنند و از دسترسی به داده های خام با وضوح بالا، میزبانی مستقل، جریان داده های بلادرنگ و تجزیه و تحلیل و صادرات مستقیم بهره مند شوند. Fitrockr یکی از عمیق ترین پیاده سازی های فناوری یکپارچه Garmin Health API و SDK است که راه حل های سازمانی Garmin Health را از سال 2018 ارائه می دهد.

 

برای مشاهده و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.

 

دانلود اپلیکشن

 
https://wa.me/09102087600